Dziękujemy ks. Sławomirowi Jargielle za kapłańską posługę w naszej wspólnocie.
Dzisiaj, o godz. 15.00 w Archikatedrze Lubelskiej – Msza św. inaugurująca „Marsz dla życia i rodziny.
W czwartek o 8.00 – wyjazd autokaru z pielgrzymami na Zamojszczyznę.
W najbliższą niedzielę – „Komunie rocznicowe”: o godz. 8.30 dla dzieci z „Paderewskiego” o 11.30 dla grupy parafialnej.
Za tydzień rozpoczynają się w naszej parafii Misje św., poprowadzi je ks. Piotr Prusakiewicz – Michalita. Program misyjnych spotkań dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej.
W minionym tygodniu, na posesji kościelnej, prowadzone były prace budowlane. Ich efektem są, dobrze widoczne, zewnętrzne, konstrukcje przykościelnych kapliczek. Wkomponowane w otaczającą zieleń, 4 ażurowe kapliczki są jakby bramami do nieba i nadają całej przestrzeni szczególny, sakralny charakter. W powstających kapliczkach, na kamiennych stelach, umieszczone zostaną ceramiczne, pozłacane płaskorzeźby: Niepokalanej, Jezusa Nauczającego, Chrystusa Frasobliwego i Zmartwychwstałego Pana z Emaus. Chcemy aby były to miejsca refleksji, modlitwy, odpoczynku i dobrych, serdecznych spotkań. Kapliczki będą też służyć jako ołtarze w czasie okresowych nabożeństw, procesji czy oktawy Bożego Ciała. Nie uda się niestety zrealizować w całości tego projektu przed naszym odpustem, ale mamy nadzieję, że na ostatnie w tym roku, październikowe Nabożeństwo Fatimskie wszystko będzie już gotowe. Sponsorzy są mile widziani. Przy okazji przygotowywania miejsc pod kapliczki przeprowadzono konieczny remont przykościelnego parkingu oraz chodników.
Zapraszamy do udziału w pielgrzymkach autokarowych na Jasną Górę: 6 czerwca pielgrzymka członków Żywego Różańca i 12 lipca – Ogólnopolskie Spotkanie Kół Rodziny Radia Maryja.
Do końca maja przyjmujemy zapisy i wpłaty zaliczkowe na październikową pielgrzymkę do Lourdes i Barcelony a do 10 czerwca na listopadową pielgrzymkę do Wietnamu.
Bóg zapłać za ofiary na misje – od dzieci pierwszokomunijnych – 4616 zł, dar ołtarza rodziców dzieci z „Paderewskiego” – 2500 zł, na konto bankowe parafii wpłynęło 300 zł.
W ostatnim czasie odeszła do wieczności +Barbara Kowalczyk: Prośmy dla niej o łaskę Bożego Miłosierdzia….