tel.: 81 740 41 54, ul. Koncertowa 15, 20-866 Lublin

parafia@swjadwiga.lublin.pl

Nr konta Parafii: 82 1240 2500 1111 0000 3772 3369

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej
8 – 14 sierpnia 2023 r.
Cena 3890 zł/OS

1 dzień Cezarea – Haifa – Akko
Zbiórka na lotnisku Okęcie w Warszawie. Odprawa. Wylot o godz. 06:00 Przelot polskimi liniami LOT do Tel Awiwu na lotnisko Ben Gurion. Przejazd nadmorską równiną Sharon. Zwiedzanie malowniczych akweduktów nad Morzem Śródziemnym, które są pozostałościami Cezarei Nadmorskiej Heroda Wielkiego. Przejazd do Haify. Wspaniała Panorama Zatoki podziwiana z wysokości Ogrodów Bahaickich na Górze Karamel. Msza św. Wizyta w obronnym klasztorze Karmelitów, w którym znajduje się sanktuarium Stella Maris. Przejazd do Akko – miasta twierdzy z rzymskim portem i cytadelą z czasów krzyżowców. Spacer po Starym Mieście. Przejazd do hotelu w Tyberiadzie nad jeziorem Galilejskim. Obiadokolacja. Nocleg.
2 dzień Tyberiada – Kafarnaum – Tabha – Kana Galilejska
Śniadanie. Zwiedzanie Tyberiady. Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim na jego północny brzeg. Zwiedzanie Kafarnaum – miasta Jezusa z doskonale zachowanymi pozostałościami zabudowań sprzed 2 tysięcy lat. Przejazd do Tabha, zwiedzanie kościołów w miejscach wykopalisk – Kościół Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz niewielki kościół prymatu św. Piotra położony na brzegu jeziora Galilejskiego. Przejazd na Górę Błogosławieństw, skąd można podziwiać wspaniałą panoramę Wzgórz Golan oraz Jeziora Galilejskiego. Pobyt w jednym z kibuców – rodzaju socjalistycznych spółdzielni funkcjonujących w Izraelu do dzisiaj. Wjazd na Wzgórza Golan. Przejazd do Kany Galilejskiej, gdzie Jezus dokonał swego pierwszego cudu zamieniając wodę w wino. Przejazd do Nazaretu. Msza św. Zwiedzanie bazyliki Zwiastowania NMP wybudowanej w miejscu, gdzie według tradycji mieszkała Święta Rodzina. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
3 dzień Yardenit – Jerycho – Morze Martwe
Śniadanie. Przejazd na południe kraju. Wizyta w miejscu chrztu nad rzeką Jordan. Przejazd do Jerycho najstarszego miasta świata. Dla chętnych wjazd kolejką na wzgórze zwane Górą Kuszenia. Po południu pobyt nad Morzem Martwym. Kąpiel w najbardziej zasolonym zbiorniku świata położonym w depresji sięgającej – 420 metrów. Przejazd do Betlejem. Msza św. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
4 dzień Betlejem – Herodion – Hebron
Śniadanie. Msza św. Zwiedzanie pochodzącej z IV -VI wieku n.e Bazyliki Narodzenia Jezusa w Betlejem. Krótki spacer po Betlejem. Czas na zakupy. Po południu zwiedzanie Herodionu – obronnego pałacu króla Heroda, gdzie niedawno odnaleziono jego grobowiec. Przejazd do Hebronu ze słynną Grotą Patriarchów – Abrahama i jego potomków. Msza św. Obiadokolacja. Nocleg.
5 dzień Jerozolima
Śniadanie. Przejazd do Jerozolimy. Wizyta na Górze Oliwnej z niesamowitą panoramą Świętego Miasta. Nawiedzenie kościołów Pater Noster oraz Dominus Flevit. Msza św. Spacer po Starym Mieście, gdzie życie toczy się w obrębie wąskich uliczek XVI wiecznej medyny zbudowanej przez Sulejmana Wspaniałego. Przejście „Via Dolorosa” oraz przez arabski bazar do XII wiecznej Bazyliki Grobu Bożego. Zwiedzanie miejsc kultu związanych ze śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
6 dzień Jerozolima
Śniadanie. Msza św. Zwiedzanie dzielnicy żydowskiej w starej części Jerozolimy, Cardo Maximus – ulica miasta rzymskiego Aelia Capitolina, Góra Syjon, sala Ostatniej Wieczerzy, synagoga Dawida, Ściana Płaczu – centrum religii żydowskiej. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
7 dzień Yad Vashem – Jaffo
Śniadanie. Przejazd do Instytutu Pamięci Ofiar Holocaustu – Yad Vashem. Zwiedzanie. Przejazd do Tel Avivu, najnowocześniejszego miasta Izraela liczącego zaledwie 100 lat. Zwiedzanie starówki – Jaffo, której historia sięga czasów biblijnych. Przejazd na lotnisko Ben Guriona. Odprawa. Wylot o godz. 20:00. Przelot do Warszawy

Cena zawiera:

  • bilet lotniczy (linie lotnicze LOT) bagaż podręczny 8 kg i rejestrowany 23 kg
  • transfery na terenie Izraela, 6 noclegów w hotelach **/*** (pokoje 2,3 os. z łazienkami), wyżywienie 2 posiłki dziennie
  • obsługę pilota i opiekę duchową
  • ubezpieczenie Travel World, STANDARD PLUS, KL 40 000 EUR, NNW 5000 EUR, bagaż 500 EUR, choroby przewlekłe składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy, podatek VAT

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, obsługi lokalnych przewodników, napiwków dla obsługi, systemu tour guide – 180 USD płatne na miejscu pilotowi
  • napojów do obiadokolacji
  • dopłaty do pokoju 1 os. (na zapytanie)

Uwaga: – każdy z uczestników musi posiadać paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu – kolejność zwiedzania może ulec zmianie – ilość miejsc ograniczona.

Zapisy: do 31.01.2023
Zaliczka: 1200 zł/os.

 GALA-Travel Biuro Turystyki ul. Fabryczna 2 , 20-301 Lublin, tel. 570 583 000
rezerwacje@gala-travel.pl
www.gala-travel.pl
Numer konta: Santander Bank Polska S.A. 58 1090 2590 0000 0001 3063 6710
Tytuł przelewu: Victoria + imię i nazwisko

BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ WSPÓLNEGO WYJAZDU AUTOKAREM DO WARSZAWY I POWROTU DO LUBLINA!

Leave a Reply