tel.: 81 740 41 54, ul. Koncertowa 15, 20-866 Lublin

parafia@swjadwiga.lublin.pl

Nr konta Parafii: 82 1240 2500 1111 0000 3772 3369

Pielgrzymka do Medjugorie

Pielgrzymka do Medjugorie

PIELGRZYMKA DO MEDJUGORIE
15.09. – 21.09. 2023 r.
Cena: 2190 zł/os. (przy grupie 44 os.)

1 dzień STRACHOCINA – MARIJA BISTRICA
Wyjazd z Lublina ok. godz. 4.00. Przejazd do Strachociny (Sanktuarium Św. Andrzeja Boboli) – Msza św. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry do Chorwacji. Przyjazd do miejscowości Marija Bistrica, gdzie znajduje się jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, określane często „chorwacką Częstochową”. Obiektem kultu jest tu XV wieczna drewniana figura Matki Bożej z Dzieciątkiem. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień TROGIR – SPLIT – MEDJUGORJE
Śniadanie. Msza św. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Trogiru – niewielkiego, urokliwego miasta portowego uchodzącego za wzór średniowiecznego układu urbanistycznego. Zwiedzanie: Katedra św. Wawrzyńca, Pałac Cipiko, Pałac Stafileo, Brama Lądowa. Następnie przejazd do Splitu- drugiego największego miasta Chorwacji. Zwiedzanie miasta: rzymski pałac cesarza Dioklecjana, Narodni Trg – średniowieczne centrum miasta z ratuszem i pałacami. Przejazd do Medjugorie – miasteczka słynącego z objawień Matki Bożej od 1981 roku. Przejazd do pensjonatu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Wieczorem spacer po miasteczku. Możliwość uczestniczenia w międzynarodowej Mszy św. i nabożeństwach w Sanktuarium. Nocleg.

3 dzień MEDJUGORJE – BLAGAJ – MOSTAR
Śniadanie. Wejście na Górę Objawień, gdzie dzieciom po raz pierwszy ukazała się Matka Boska, podczas wejścia pielgrzymi odmawiają różaniec. Msza św. w Sanktuarium . Po południu przejazd do Mostaru uważanego za stolicę Hercegowiny. Spacer po mieście: kamienny Stary Most z XVI w., Stare Miasto, Fort Turecki, Meczet Koskin Mehmed – Paszy. Przejazd do miejscowości Blagaj – niewielkiego miasteczka znanego z XVI wiecznego klasztoru derwiszów. Klasztor stoi u podnóża gór, z których wypływa rzeka Buna. Źródło to należy do największych tego typu w Europie. Obiadokolacja. Uczestnictwo w międzynarodowej Mszy św. i nabożeństwach wieczornych w Sanktuarium. Nocleg.

4 dzień DUBROWNIK
Śniadanie. Przejazd do Dubrownika zwanego perłą Adriatyku. Zwiedzanie: Mala Braca – Klasztor Franciszkanów, studnia Onofrio z XV w., Kościół śwBłażeja, Pałac Rektorów, Kolumna Rolanda. Powrót do Medjugorie. Wieczorem możliwość uczestniczenia we Mszy św. oraz adoracji eucharystycznej. Obiadokolacja. Nocleg.

5 dzień TIHALJINA – WODOSPADY KRAVICA – MEDJUGORJE
Śniadanie. Przejazd do miejscowości Tihaljina, położonej niedaleko Medjugorie, gdzie w parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Maryi znajduje się przepiękna figura Matki Bożej. Figura ta została w 1972 roku sprowadzona przez ówczesnego proboszcza z Rzymu. Oczy zostały wykonane z niebieskiego kryształu, co sprawia, że wyglądają jak żywe. Następnie przejazd nad Wodospady Kravica – niezwykle malownicze wodospady rozciągające się na szerokości ponad 100 m i tworzące naturalny amfiteatr. Powrót do Medjugorie. Dla chętnych wejście na Górę Križevac, na którym parafianie 15 marca 1934 roku wznieśli krzyż ze zbrojonego betonu, o wysokości 8,56 m. Podczas wejścia pielgrzymi odprawiają Drogę Krzyżową. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Wieczorem możliwość uczestniczenia we Mszy św. i nabożeństwach w Sanktuarium. Nocleg.

6 dzień SARAJEWO
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Sarajewa – stolicy Bośni i Hercegowiny, które jest największym po Istambule skupiskiem zabytków architektury muzułmańskiej w Europie. Msza św. w katedrze. Spacer po zabytkowym centrum miasta: ratusz, meczet Gazi Husrev-beja, Latinski Most – miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, Bascarsija – turecki bazar. Wyjazd z Bośni i Hercegowiny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień
Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Bośnię, Węgry i Chorwację. Msza św. w Koszycach na Słowacji gotycką katedrą św. Elżbiety. Obiadokolacja po przekroczeniu granicy. Przyjazd do Lublina w późnych godzinach nocnych.

Cena zawiera:
– transport autokarem o podwyższonym standardzie
– opłaty drogowe i wjazdy do miast
– zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach *** (pok. 2,3-osobowe z łazienkami)
– opłaty klimatyczne – wyżywienie: 6 śniadań, 7 obiadokolacji
– opieka pilota
– ubezpieczenie KL, NNW, choroby przewlekłe
– podatek VAT
– składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu, systemu tour guide oraz lokalnych przewodników (ok. 60 €)
– napoi do obiadokolacji
– dopłaty do pokoju 1 os. (na zapytanie)

Zgłoszenia – ks. Andrzej Głos
Zaliczka – 600 zł – płatna do dnia 12.04.2023 r. u ks. A. Głosa lub na konto biura.

Dane do przelewu:
GALA-Travel Biuro Turystyki,
20-301 Lublin, ul. Fabryczna 2
Santander Bank Polska S.A. 39 1090 2590 0000 0001 4150 1343
Tytuł przelewu: Medjugorje 15.09-21.09.2023 + imię i nazwisko

Gala Travel
ul. Fabryczna 2,
20-301 Lublin
rezerwacje@gala-travel.pl

www.gala-travel.pl

kom + 48 570 583 000
tel. 81 444 50 27

 

Leave a Reply