tel.: 81 740 41 54, ul. Koncertowa 15, 20-866 Lublin

parafia@swjadwiga.lublin.pl

Nr konta Parafii: 82 1240 2500 1111 0000 3772 3369

Pielgrzymka do Fatimy 21 – 28 kwietnia 2025 r.

Pielgrzymka do Fatimy 21 – 28 kwietnia 2025 r.

1 dzień (poniedziałek – 21 kwietnia) – FATIMA

Wylot z Warszawy godz. 13:00. Przylot do Lizbony godz. 16:15. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach w sanktuarium fatimskim: 21.30 – Różaniec i procesja ze świecami. Nocleg.

2 dzień (wtorek – 22 kwietnia) FATIMA – ALJUSTREL – BATALHA

Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Plac Piusa XII, Kaplica Objawień wybudowana na miejscu gdzie Matka Boża ukazała się trojgu pastuszkom: Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie. Bazylika Matki Bożej Różańcowej – z grobami Franciszka i Hiacynty. Kościół Trójcy Przenajświętszej. Przejazd do wioski Aljustrel  gdzie mieszkali pastuszkowie. Droga krzyżowa prowadząca do wioski Valinhos – miejsca objawień Anioła Portugalii. Przejazd do Batalha, gdzie znajduje się klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej, który jest jednym z najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii (UNESCO). Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach w sanktuarium fatimskim: 19.15 – Msza św.; 21.30 – Różaniec i procesja ze świecami. Nocleg.

3 dzień ( środa – 23 kwietnia) ALMADA – LIZBONA

Śniadanie. Wyjazd do Lizbony. Przejazd mostem 25 Kwietnia do miejscowości Almada. Zwiedzanie Sanktuarium Chrystusa Króla. Przejazd do Lizbony, do słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitow (czas wolny na zwiedzanie), Wieża Belem (z zewnątrz) i Pomnik Odkrywców. Spacer po najstarszej dzielnicy Lizbony – Alfama, gdzie znajduje się Katedra, Kościół św. Antoniego, zbudowany na miejscu, gdzie w roku 1195, urodził się św. Antoni i Zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia z malowniczym widokiem na rzekę Tag. Powrót do hotelu. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach w sanktuarium fatimskim: 19.15 – Msza św.; 21.30 – Różaniec i procesja ze świecami. Nocleg.

4 dzień (czwartek – 24 kwietnia) OBIDOS – NAZARÉ – ALCOBAÇA.

Przejazd do Obidos – uroczego portugalskiego miasteczka ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Przejazd do Nazare, typowej portugalskiej wioski rybackiej. Postój na punkcie widokowym Sitio. W drodze powrotnej do hotelu postój w Alcobaca , gdzie znajduje się Klasztor “Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Fatima. Obiadokolacja. Uczestnictwo w wieczornych nabożeństwach w sanktuarium fatimskim: 19.15 – Msza św.; 21.30 – Różaniec i procesja ze świecami. Nocleg.

5 dzień (piątek – 25 kwietnia)  COIMBRA – PORTO

Msza św. w Fatimie. Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii, nad którą góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie. Czas wolny na zwiedzanie. Przejazd do Porto, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynącego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie Starego Miasta m.in.: malownicze nabrzeże Cais da Ribeira nad rzeką Duoro, Igreja de São Francisco – kościół świętego Franciszka i Sé – katedry. Wizyta w winiarni w Porto połączona z degustacją. Przyjazd do hotelu w okolicy Porto. Zakwaterowanie. Obiadokolacja i nocleg.

6 dzień (sobota – 26 kwietnia) SANTIAGO  DE COMPOSTELLA – BRAGA

Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela najważniejszego centrum pielgrzymkowego katolików w Hiszpanii. Zwiedzanie Katedry – Sanktuarium św. Jakuba znajdującego się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Pielgrzymi z całego świata przybywają tu by odwiedzić grób św. Jakuba Apostoła. Msza Św. W drodze powrotnej postój w Braga będącym jednym z najstarszych miast Portugalii i kolebką chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego. Zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesús do Monte do którego prowadzą ponad 100-metrowe barokowo-rokokowe schody – architektoniczny symbol Portugalii, ich dolna część z licznymi kaplicami i fontannami tworzy niezwykle ciekawą  Drogę Krzyżową. Powrót do hotelu, Obiadokolacja. Nocleg.

7 dzień  (niedziela – 27 kwietnia) SINTRA – CABO DA ROCA – ESTORIL

Śniadanie. Wykwaterowanie. Przejazd do Sinitry położonej na niewielkim paśmie górskim, gdzie w XVIII wieku powstały piękne rezydencje i pałace. Spacer po malowniczych uliczkach miasteczka. Msza św. Przejazd do Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Skalisty brzeg przylądka wznosi się 144 m ponad poziom Oceanu Atlantyckiego. Na koniec panoramiczne zwiedzanie Estoril i Cascais – dwóch malowniczych kurortów położonych nad oceanem. Przejazd do hotelu w okolicy Lizbony. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

8 dzień (poniedziałek – 28 kwietnia)

Śniadanie w hotelu lub pakiet śniadaniowy. Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa. Wylot godz. 7.00. Przylot do Warszawy godz. 12.00.

CENA: 4 900 zł/os.

Cena zawiera:

 • bezpośredni przelot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa (TAP Portugal)
 • bagaż podręczny 8 kg i rejestrowany 23 kg,
 • transfery na terenie Portugalii zgodnie z programem,
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2,3 os. z łazienkami)
 • wyżywienie: 7 śniadań, obiadokolacji wyżywienie: 7 śniadań, obiadokolacji
 • napoje do obiadokolacji: ¼ l woda, ¼ l wino
 • opieka pilota
 • ubezpieczenie KL, NNW, choroby przewlekłe oraz bagaż NNW, choroby przewlekłe oraz bagaż
 • składki na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy
 • podatek VAT

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu, usług przewodnickich oraz systemu tour guide 250 euro/os. (płatne u pilota)
 • dopłaty do pokoju 1 os. 1160 zł

Informacje dodatkowe

 • zapisy do 30.09.2024 r. – ks. Andrzej Głos – tel. 507 130 876
 • zaliczka – 1000 zł do dnia 30.09.2024 r.
 • dla chętnych będzie organizowany wspólny dojazd autokarem na lotnisko w Warszawie i powrót do Lublina

BIURO PODRÓŻY GALA TRAVEL
ul. Fabryczna 2 
20-301 Lublin
rezerwacje@gala-travel.pl
www.gala-travel.pl
tel 570 583 000

 

Leave a Reply