tel.: 81 740 41 54, ul. Koncertowa 15, 20-866 Lublin

parafia@swjadwiga.lublin.pl

Nr konta Parafii: 82 1240 2500 1111 0000 3772 3369

Niedziela 31 października 2021 r.

Niedziela 31 października 2021 r.

  1. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych, Msze św. odprawiane będą w porządku niedzielnym o godz. 17.15 – „Różaniec wypominkowy”, o 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach.
  2. We wtorek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, dzień szczególnej pamięci o tych, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Msze św. odprawiane będą rano: o godz. 7.00 i 9.00 (z procesją żałobną wokół kościoła); o godz. 17.15 – „Różaniec wypominkowy”  a o 18.00 Msza św. za zmarłych poleconych w tegorocznych wypominkach. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Do końca tygodnia różaniec wypominkowy odmawiamy o godz. 17.15 a po Mszy św. wieczorowej – odprawiane są nabożeństwa związane z obchodem pierwszych dni miesiąca. Spowiedź pierwszopiątkowa rano w czasie Mszy św. i wieczorem od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych i popołudniowa adoracja Najświętszego Sakramentu; o godz. 17.15 – Różaniec wypominkowy.
  5. Korzystając z dobrodziejstwa Kościoła, w listopadzie, możemy uzyskać odpust zupełny, który może zostać ofiarowany wyłącznie za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust mogą uzyskać wierni, którzy:

– w Uroczystość Wszystkich Świętych lub w Dniu Zadusznym nawiedzą pobożnie kościół

lub kaplicę i odmówią tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,

– w dniach od 1 do 8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych. Dla pożytku wiernych, w tym roku, odpust ten może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone.

Odpust można zyskać raz dziennie, pod zwykłymi warunkami, jakimi są:
– wzbudzenie intencji otrzymania odpustu,
– stan łaski uświęcającej,
– wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu,
– przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej,
– odmówienie „Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach polecanych przez Ojca Świętego.

  1. Do końca listopada będziemy modlili się za zmarłych – kartki „wypominkowe” proszę wrzucać do skarbonki stojącej przy ambonce.
  2. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii: bezimiennie 50 zł, na konto bankowe przekazano 150 zł.
  3. Polecamy tygodniki katolickie, listopadowe numer miesięczników: „Różaniec” i „Mały Gość Niedzielny”.
  4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: + Adam Włodarczyk, + Czesław Hołubowicz; polećmy ich dobroci i miłosierdziu Boga: Wieczny odpoczynek…

Leave a Reply