tel.: 81 740 41 54, ul. Koncertowa 15, 20-866 Lublin

parafia@swjadwiga.lublin.pl

Nr konta Parafii: 82 1240 2500 1111 0000 3772 3369

Niedziela 19 grudnia 2021 r.

Niedziela 19 grudnia 2021 r.

  1. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w przeżyciu adwentowych rekolekcji i w przygotowaniach do świąt: księżom za posługę w konfesjonałach; paniom: Grażynie, Jadwidze i Krystynie za upieczone ciasto; rodzinie Państwa Furtaków za ofiarowane choinki; S. Marcelinie, Panom: Antoniakowi, Banaszkowi i Szymańskiemu za pomoc w dekoracji kościoła.
  2. Na stoliku przy ambonce dostępne są wigilijne opłatki.
  3. W środę po Mszy św. wieczorowej przedświąteczne spotkanie lektorów i ministrantów.
  4. W czwartek, 23 grudnia od godz. 17.30 osoby, które wcześniej nie mogły się wyspowiadać będą mogły skorzystać z sakramentu pokuty.
  5. W piątek – Wigilia, Msze św. odprawiane będą tylko o godz. 7.00 i 7.30; kancelaria parafialna będzie nieczynna. Tego dnia wieczorem zgromadzimy się na tradycyjnej wigilijnej wieczerzy, o godz. 23.45 Nowenna do Bożego Narodzenia, o północy – Msza św. Pasterska; taca z „Pasterki” przeznaczona jest na Dom Samotnej Matki.
  6. W Boże Narodzenie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00 pozostałe liturgie odprawiane będą w porządku niedzielnym.
  7. Zbierana za tydzień taca zostanie przeznaczona na KUL.
  8. Zwykle, bezpośrednio po świętach rozpoczynała się wizyta duszpasterska. Niestety, w tym roku, w dobie trwającej pandemii, mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo każdego z nas, kolędę w tradycyjnej formie musimy odwołać. W zamian za to mieszkańców poszczególnych ulic, zapraszamy na specjalne nabożeństwa kolędowe w kościele. Modlitewne spotkania kolędowe rozpoczynać się będą Mszą św. o godz. 18.00, po której, adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie będziemy prosić Boga o błogosławieństwo dla nas, dla naszych bliskich, o pokój na świecie, o ustanie pandemii koronawirusa, o łaski potrzebne dla naszej ojczyzny, parafii i każdego z nas. Do kościoła prosimy zabrać pojemniki z wodą, która czasie liturgii zostanie poświęcona i którą po powrocie do naszych mieszkań pokropimy nasze domostwa. W czasie tych modlitewnych spotkań będzie można złożyć dobrowolną ofiarę na potrzeby parafii a ich pamiątką będą tradycyjne kolędowe obrazki. Odwiedziny duszpasterskie w poszczególnych domach będą możliwe tylko i na indywidualne zaproszenia wiernych. Plan spotkań kolędowych umieszczony został w gablocie i na stronie internetowej nasze parafii.
  9. Polecamy tygodniki katolickie, styczniowe numery miesięcznika „Słowo wśród nas” i „Mały Gość Niedzielny” i kalendarze maryjne.
  10. Bóg zapłać za ofiary na potrzeby Kościoła: od Apostolstwa Dobrej Śmierci 300 zł, z ul. Żelazowej Woli 9 – 200 zł, ofiary bezimienne 290 zł, na konto bankowe parafii wpłynęły darowizny na kwotę 850 zł.

Leave a Reply